Connect with us

Baschet de performanță

U14: Locații și program Turneul 4

ACS Smart Basketball Team și ACS U-BT joacă în acest weekend.

FOTO: SMART Basketball / Facebook

U14: Locații și program Turneul 4

Campionatul Național Under 14 se grăbește să încheie jocurile Fazei a 2-a, prin programarea celui de-al 4-lea turneu al fazei la doar o săptămână după disputarea turneului cu numărul 3.

Pentru fetele de la ACS Smart Basketball Team, acest ultim turneu propune o deplasare lângă Târgu Secuiesc, acolo unde ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe va găzdui meciurile Grupei A. Jocurile se vor disputa la Sala de Sport din comuna Zăbala după următorul program:

  • Sâmbătă, 17 decembrie:
    • 10:00 ACS Sepsi Sic Sf. Gheorghe – ACS Smart Basketball Team
    • 12:00 ACS Gladius Târgu Mureș – LT ”Lucian Blaga” Reghin
    • 17:00 ACS Smart Basketball Team – ACS Gladius Târgu Mureș
    • 19:00 LT ”Lucian Blaga” Reghin – ACS Sepsi Sic Sf. Gheorghe
  • Duminică, 18 decembrie:
    • 10:00 LT ”Lucian Blaga” Reghin – ACS Smart Basketball Team
    • 12:00 ACS Sepsi Sic Sf. Gheorghe – ACS Gladius Târgu Mureș

Este pentru a patra oară când echipele se întâlnesc în aceeași formulă, până acum grupa fiind condusă autoritar de ACS Smart Basketball Team (9 victorii, 0 eșecuri), urmată de ACS Gladius Târgu Mureș (5/4). Ultimele două poziții sunt despărțite de rezultatele directe, respectiv locul 3 ACS Sepsi Sic Sf. Gheorghe și LT ”Lucian Blaga” Reghin, ambele cu 2 victorii și 7 înfrângeri.

Cealaltă echipă clujeană înscrisă în campionat, CS Universitatea, care evoluează în Grupa Valorică B, nu mai joacă, întrucât meciurile Grupei E s-au disputat deja. Clujencele au încheiat faza pe locul 3, cu 4 victorii și tot atâtea înfrângeri, bilanț similar cu echipa de pe locul 4, CSȘ CSM Târgoviște. Primele două clasate sunt ACS Wildcats Baia Mare (7/1) și CSO Voluntari (5/3), iar ultima poziție este ocupată de CSM Mediaș (0/8).

La masculin, ACS U-BT are parte de o deplasare și mai lungă, urmând să dispute ultimul turneu al fazei la Iași, în organizarea ACS Vikings Basketball. Meciurile Grupei E se vor desfășura la Sala Sporturilor din Iași, după următorul program:

  • Sâmbătă, 17 decembrie:
    • 09:00 ACS U-BT Cluj-Napoca – ACS Alpha Sport Team Sibiu
    • 11:00 ACS Zeiden Brașov – CSO Voluntari
    • 14:00 ACS Primo Megaball Pitești – ACS Alpha Sport Team Sibiu
    • 16:00 ACS Zeiden Brașov – ACS U-BT Cluj-Napoca
    • 18:00 CSO Voluntari – ACS Vikings Basketball Academy Iași
  • Duminică, 18 decembrie:
    • 09:00 ACS Vikings Basketball Academy Iași – ACS Primo Megaball Pitești

SISTEM COMPETIȚIONAL JUNIORI
Click pentru sistemul de desfășurare a competițiilor în Campionatele Naționale de Juniori 2022-2023

Urmărește-ne pe Facebook

Categorii


TAG CLOUD

3x3 ajb trophy arbitri baby cepoi domocos dumitrescu EYBL Featured federatia romana de baschet foto jr. ajb trophy Jr. NBA jr ajb skills lapi lapi dej lapuste liga I mini nbs România servus baschet smart sr. ajb trophy u-banca transilvania u-bt u12 u13 u14 U15 u16 u17 u18 u19 under 12 under 13 under 14 under 15 under 16 under 17 under 18 under 19 under 20 universitatea viitorul

More in Baschet de performanță