Connect with us

Baschet de performanță

U18: Programul meciurilor de la Brașov și Târgu Secuiesc

Se joacă returul Fazei Semifinale.

FOTO: Manases Sandor / u-bt.basketball

U18: Programul meciurilor de la Brașov și Târgu Secuiesc

Juniorii Under 18 joacă dispută ultimele meciuri înaintea Turneelor Finale, campionatul ajungând la Faza Semifinală, turneele retur.

ACS U-BT Cluj-Napoca va juca în Grupa A4 la Brașov, cu ACS Pro Basketball Group București, CSȘ A Târgoviște și ABC Galactica Brașov. Meciurile au loc în Sala Metrom, o sală nouă, inaugurată în iunie 2021.

Programul meciurilor de la Brașov:

  • Vineri, 15 aprilie:
    • ora 09.00: ABC Galactica Brașov – CSȘ A Târgoviște
    • ora 11.00: ACS Pro Basketball Group București – ACS U-BT Cluj-Napoca
    • ora 16.00: ACS U-BT Cluj-Napoca – ABC Galactica Brașov
    • ora 18.00: CSȘ A Târgoviște – ACS Pro Basketball Group București
  • Sâmbătă, 16 aprilie:
    • 09.00: ABC Galactica Brașov – ACS Pro Basketball Group București
    • ora 11.00: ACS U-BT Cluj-Napoca – CSȘ A Târgoviște

În clasament conduce CSȘ A Târgoviște 3 victorii/ 0 înfrângeri, urmată de ACS U-BT Cluj-Napoca 2/1, ABC Galactica Brașov 1/2 și ACS Pro Basketball Group București 0/3.

CSȘ Viitorul Cluj Napoca va juca în Grupa B2 (Grupa Valorică B) la Târgu Secuiesc, alături de CSȘ Târgu Jiu, CSM Reșita, ACS KSE Târgu Secuiesc.

Meciurile se vor disputa joi și vineri, după cum urmează:

  • Joi, 14 aprilie:
    • ora 10:00 ACS KSE Târgu Secuiesc – CSȘ Târgu Jiu
    • ora 12:00 CSȘ Viitorul Cluj-Napoca – CSM Reșița
    • ora 18:00 ACS KSE Târgu Secuiesc – CSȘ Viitorul Cluj-Napoca
    • ora 20:00 CSM Reșița – CSȘ Târgu Jiu
  • Vineri, 15 aprilie:
    • ora 10:00 CSȘ Târgu Jiu – CSȘ Viitorul Cluj-Napoca
    • ora 12:00 ACS KSE Târgu Secuiesc – CSM Reșița

În clasamentul grupei conduce CSȘ Târgu Jiu 3/0, urmată de CSȘ Viitorul Cluj-Napoca 2/1, CSM Reșita 1/2, ACS KSE Târgu Secuiesc 0/3.

  • primele două echipe din fiecare grupă valorică A3 vor forma două grupe de patru echipe, Grupele 1A și 1B, urmând ca în cadrul Turneului Final 1 să joace fiecare cu fiecare, pentru ca mai apoi să dispute semifinale și finale
  • ocupantele locurilor trei în faza precedentă din A3, împreună cele mai bune două locuri patru, dar și cu cu primele două clasate în grupele B3 vor fi, de asemenea, împărțite în două grupe de câte patru echipe, respectiv Grupele 2A și 2B, urmând ca în cadrul Turneului Final 2 să joace fiecare cu fiecare, pentru ca mai apoi să dispute semifinale și finale
  • turneele vor avea loc în perioada 11-15 mai 2022

SISTEM COMPETIȚIONAL JUNIORI
Click pentru sistemul de desfășurare a competițiilor în Campionatele Naționale de Juniori 2022-2023

Urmărește-ne pe Facebook

Categorii


TAG CLOUD

3x3 ajb trophy all4basket arbitri baby cepoi cupa romaniei domocos dumitrescu EYBL Featured federatia romana de baschet flavius lapuste foto jr. ajb trophy Jr. NBA L.A. Baschet lapi dej lapuste liga I mini nbs România servus baschet smart sr. ajb trophy sucala u-banca transilvania u-bt u14 U15 u16 u19 under 12 under 13 under 14 under 15 under 16 under 17 under 18 under 19 under 20 under 23 universitatea viitorul

More in Baschet de performanță