Connect with us

Baschet de performanță

U14: Programul turneelor de la Târgu Jiu, Iași și Dej

Ultimele meciuri înainte de Faza Finală.

U14: Programul turneelor de la Târgu Jiu, Iași și Dej

Juniorii Under 14 vor juca la acest final de săptămână (vineri și sâmbătă, 15 și 16 aprilie) ultimele meciuri înaintea Turneului Final.

Astfel, la feminin, ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca va juca în Grupa a III-a la Târgu Jiu, alături de ACS Dan Dacian București, CSȘ Bega Timișoara și CSM Târgu Jiu.

Programul meciurilor de la Târgu Jiu:

  • Vineri, 15 aprilie:
    • ora 09.00: CSM Târgu Jiu – ACS Dan Dacian București
    • ora 11.00: CSȘ Bega Timișoara – ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca
    • ora 16.00: ACS Dan Dan Dacian București – CSȘ Bega Timișoara
    • ora 18.00: ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca – CSM Târgu Jiu
  • Sâmbătă, 16 aprilie:
    • ora 09.00: ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca – ACS Dan Dacian București
    • ora 11.00: CSȘ Târgu Jiu – CSȘ Bega Timișoara

În clasament conduce ACS Dan Dacian București, cu 3 victorii / 0 înfrângeri, urmată de ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca 2/1, CSS Bega Timișoara 1/2, CSM Târgu Jiu 0/1

În Grupa a IV-a, LAPI Dej va organiza turneul, adversare fiind CS Olimpia București, ABC CSU Sibiu și CSȘ Sfântu Gheorghe.

Programul meciurilor de la Dej:

  • Vineri, 15 aprilie:
    • ora 10.00: ABC CSU Sibiu – LAPI Dej
    • ora 12.00: CSȘ Sfântu Gheorghe – CS Olimpia București
    • ora 17.00: CS Olimpia București – ABC CSU Sibiu
    • ora 19.00: LAPI Dej – CSȘ Sfântu Gheorghe
  • Sâmbătă, 16 aprilie:
    • ora 10.00: LAPI Dej – CS Olimpia București
    • ora 12.00: CSȘ Sfântu Gheorghe – ABC CSU Sibiu

În clasamentul grupei conduce CS Olimpia București cu 3 victorii / 0 înfrângeri, urmată de LAPI Dej 2/1, ABC CSU Sibiu 1/2 și CSȘ Sfântu Gheorghe 0/3.

La masculin, ACS U-BT Cluj-Napoca se va deplasa la Iași pentru meciurile Grupei I și vor juca împotriva formațiilor ACS Alpha Sport Team Sibiu, ACS StoMart Iași, ACS Phoenix Suceava.

Programul meciurilor de la Iași:

  • Vineri, 15 aprilie:
    • ora 09.00: ACS Alpha Sport Team Sibiu – ACS U-BT Cluj-Napoca
    • ora 11.00: ACS Phoenix Suceava – ACS StoMart Iași
    • ora 17.00: ACS U-BT Cluj-Napoca – ACS Phoenix Suceava
    • ora 19.00: ACS StoMart Iași – ACS Alpha Sport Team Sibiu
  • Sâmbătă, 16 aprilie:
    • ora 09.00: ACS Alpha Sport Team Sibiu – ACS Phoenix Suceava
    • ora 11.00: ACS StoMart Iași – ACS U-BT Cluj-Napoca

Grupa este condusă de ACS U-BT Cluj-Napoca 3/0, urmată de ACS Alpha Sport Team Sibiu 2/1, ACS StoMart Iași 1/2 și ACS Phoenix Suceava 0/3.

CSȘ Viitorul Cluj-Napoca se va deplasa la Târgu Jiu, pentru meciurile Grupei a IV-a alături de ABC Leii 1 București, CS Dinamo CSȘ nr 6 București și CSȘ Târgu Jiu.

Programul meciurilor de la Târgu Jiu:

  • Vineri, 15 aprilie:
    • ora 10.00: CSȘ Târgu Jiu – ABC Leii 1 București
    • ora 12.00: CS Dinamo CSȘ nr 6 București – CSȘ Viitorul Cluj-Napoca
    • ota 17.00: ABC Leii 1 București – CS Dinamo CSȘ nr 6 București
    • ora 19.00: CSȘ Viitorul Cluj-Napoca – CSȘ Târgu Jiu
  • Sâmbătă, 16 aprilie:
    • ora 09.00: CSȘ Viitorul Cluj-Napoca – ABC Leii 1 București
    • ora 11.00: CSȘ Târgu Jiu – CS Dinamo CSȘ nr 6 București

La Turneul Final se califică primele trei echipe din grupă, atât la masculin, cât și la feminin, ultimul act urmând să aibă loc în perioada 18-22 mai.

SISTEM COMPETIȚIONAL JUNIORI
Click pentru sistemul de desfășurare a competițiilor în Campionatele Naționale de Juniori 2022-2023

Urmărește-ne pe Facebook

Categorii


TAG CLOUD

3x3 ajb cluj ajb trophy arbitri baby cepoi domocos dumitrescu EYBL Featured federatia romana de baschet foto jr. ajb trophy Jr. NBA kuti L.A. Baschet la baschet lapi dej lapuste liga I mini nbs richard România servus baschet smart sr. ajb trophy u-banca transilvania u-bt u14 U15 u16 u19 under 12 under 13 under 14 under 15 under 16 under 17 under 18 under 19 under 20 under 23 universitatea viitorul

More in Baschet de performanță