Connect with us

Baschet de performanță

U13: Rezultatele meciurilor din turneul 2 feminin

Toate cele trei echipe clujene s-au calificat în Grupa Valorică A.

Trei echipe clujene au disputat la acest sfârșit de săptămână meciurile din cadrul Turneului 2 al Campionatului Național U13, la secțiunea femin. Toate cele trei echipe s-au calificat în top 36, adică Grupa Valorică A, cele trei fiind ACS Napoca Baschet School, ACS Smart Basketball Team și LAPI Dej.

ACS Smart Basketball Team a organizat turneul din Grupa D, la Sala Polivalentă B, obținând două victorii și o înfrângere.
Iată rezultatele înregistrate la Turneul de la Cluj:

• CN Mihai Eminescu Oradea – SMART Basketball Team 22- 68
  • ACS Rookies Oradea – CS Universitatea Valbon Arad 84 – 32
  • SMART Basketball Team – ACS Rookies Oradea 100- 104 (după două reprize de prelungiri)
  • CS Universitatea Valbon Arad – CN Mihai Eminescu Oradea 54 – 42
  • CS Universitatea Valbon Arad – SMART Basketball Team 47 – 79
  • CN Mihai Eminescu Oradea – ACS Rookies Oradea 21 – 89

ACS Rookies Oradea a câștigat grupa cu maximum de puncte, fiind urmată de ACS Smart Basketball Team cu 4 victorii și 2 înfrângeri.

ACS NBS Cluj-Napoca și LAPI Dej au fost repartizate în Grupa A, alături de ACS Gladius Târgu Mureș și ACS WildCats Baia Mare. Echipa din Dej a organizat Turneul 2.

• ACS NBS Cluj-Napoca – ACS WildCats Baia Mare 60 – 15

ACS NBS Cluj-Napoca a câștigat grupa cu maximum depuncte, în timp ce LAPI Dej s-a clasat pe locul 3 cu 1 victorie și 5 înfrângeri, la egalitate cu ACS Wild Cats Baia Mare.

Vom reveni cu grupele din faza următoare.