Connect with us

Baschet de performanță

U13: Rezultatele meciurilor din turneul 2 feminin

Toate cele trei echipe clujene s-au calificat în Grupa Valorică A.

Trei echipe clujene au disputat la acest sfârșit de săptămână meciurile din cadrul Turneului 2 al Campionatului Național U13, la secțiunea femin. Toate cele trei echipe s-au calificat în top 36, adică Grupa Valorică A, cele trei fiind ACS Napoca Baschet School, ACS Smart Basketball Team și LAPI Dej.

ACS Smart Basketball Team a organizat turneul din Grupa D, la Sala Polivalentă B, obținând două victorii și o înfrângere.
Iată rezultatele înregistrate la Turneul de la Cluj:

• CN Mihai Eminescu Oradea – SMART Basketball Team 22- 68
  • ACS Rookies Oradea – CS Universitatea Valbon Arad 84 – 32
  • SMART Basketball Team – ACS Rookies Oradea 100- 104 (după două reprize de prelungiri)
  • CS Universitatea Valbon Arad – CN Mihai Eminescu Oradea 54 – 42
  • CS Universitatea Valbon Arad – SMART Basketball Team 47 – 79
  • CN Mihai Eminescu Oradea – ACS Rookies Oradea 21 – 89

ACS Rookies Oradea a câștigat grupa cu maximum de puncte, fiind urmată de ACS Smart Basketball Team cu 4 victorii și 2 înfrângeri.

ACS NBS Cluj-Napoca și LAPI Dej au fost repartizate în Grupa A, alături de ACS Gladius Târgu Mureș și ACS WildCats Baia Mare. Echipa din Dej a organizat Turneul 2.

• ACS NBS Cluj-Napoca – ACS WildCats Baia Mare 60 – 15

ACS NBS Cluj-Napoca a câștigat grupa cu maximum depuncte, în timp ce LAPI Dej s-a clasat pe locul 3 cu 1 victorie și 5 înfrângeri, la egalitate cu ACS Wild Cats Baia Mare.

Vom reveni cu grupele din faza următoare.

SISTEM COMPETIȚIONAL JUNIORI
Click pentru sistemul de desfășurare a competițiilor în Campionatele Naționale de Juniori 2022-2023

Urmărește-ne pe Facebook

Categorii

TAG CLOUD

3x3 ajb trophy all4basket arbitri baby cepoi cupa romaniei domocos dumitrescu EYBL Featured federatia romana de baschet flavius lapuste foto jr. ajb trophy Jr. NBA L.A. Baschet lapi dej lapuste liga I mini nbs România servus baschet smart sr. ajb trophy sucala u-banca transilvania u-bt u14 U15 u16 u19 under 12 under 13 under 14 under 15 under 16 under 17 under 18 under 19 under 20 under 23 universitatea viitorul