Connect with us

Baschet de performanță

U13: Programul meciurilor din Turneul 5

Deplasări la Alexandria, Oradea, Baia Mare, Craiova și Focșani pentru echipele clujene. Una singură joacă ”acasă”.

FOTO: artyphoto.ro / NBS Facebook

U13: Programul meciurilor din Turneul 5

Juniorii Under 13 masculin și feminin au ajuns la al 5-lea Turneul al Campionatului Național și vor juca în perioada 2-3 aprilie.

La feminin, ACS Smart Basketball Team și ACS Napoca Baschet School s-au calificat în Top 16, în timp ce LAPI Dej va juca mai departe în Grupa Valorică B.

ACS Smart Basketball Team Cluj Napoca va juca la Alexandria în Grupa I, alături de formațiile CS Olimpia București, CSȘ Ploiești și CSȘ Alexandria.

Programul meciurilor de la Alexandria:

  • Sâmbătă, 2 aprilie:
    • ora 09.00: ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca – CSȘ Ploiești
    • ora 11.00: CSȘ Alexandria – CS Olimpia București
    • ora 16.30: CS Olimpia București – ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca
  • Duminică, 3 aprilie:
    • ora 09.00:CS Olimpia București – CSȘ Ploiești
    • ora 11.00: ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca – CSȘ Alexandria

ACS Napoca Baschet School Cluj-Napoca se va deplasa la Oradea și va juca în Grupa II, împotriva formațiilor Sportul Studențesc București, ACS Sepsi Sfântu Gheorghe și ACS Rookies Oradea.

Programul meciurilor de la Oradea

  • Sâmbătă, 2 aprilie:
    • ora 11.00: ACS Napoca Baschet School Cluj-Napoca – Sportul Studențesc București
    • ora 13.00: ACS Rookies Oradea – ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
    • ora 18.00: ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe – ACS Napoca Baschet School Cluj-Napoca
    • ora 20.00: Sportul Studențesc București – ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
  • Duminică, 3 aprilie:
    • ora 09.00: Sportul Studențesc București – ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
    • ora 13.00: ACS Rookies Oradea – ACS Napoca Baschet School Cluj-Napoca

LAPI Dej a fost repartizată în Grupa VI, alături de ACS WildCats Baia Mare și CN Mihai Eminescu Oradea, iar organizatorul turneului va fi clubul din Baia Mare.

Programul meciurilor de la Baia Mare:

  • Vineri, 1 aprilie
    • 18:30 CN Mihai Eminescu Oradea – ACS WildCats Baia Marea
  • Sâmbătă, 2 aprilie:
    • ora 09:00 LAPI Dej – CN Mihai Eminescu Oradea
    • ora 15:00 ACS WildCats Baia Mare – LAPI Dej

La masculin, ACS U-BT 1 Cluj-Napoca s-a calificat în Top 24, iar ACS U-BT 2 Cluj-Napoca și ACS U-BT 3 Cluj-Napoca vor evolua în Grupa Valorică B.

ACS U-BT 1 Cluj-Napoca se va deplasa la Craiova pentru meciurile Grupei a III-a, în care unde va juca alături de formațiile ACS Îngerii Băniei Craiova, CSȘ Brașovia Brașov și CSM Galați.

Programul meciurilor de la Craiova:

  • Sâmbătă, 2 aprilie:
    • ora 09.00: ACS U-BT 1 Cluj-Napoca – CSȘ Brașovia Brașov
    • ora 11.00: CSM Galați – ACS ID Băniei Craiova
    • ora 17.00: ACS ID Băniei Craiova – ACS U-BT 1 Cluj-Napoca
    • ora 19.00: CSȘ Brașovia Brașov – CSM Galați
  • Dumnică, 3 aprilie:
    • ora 09.00: ACS U-BT 1 Cluj-Napoca – CSM Galați
    • ora 11.00: ACS ID Băniei Craiova – CSȘ Brașovia Brașov

ACS U-BT 2 Cluj-Napoca va juca la Focșani în Grupa a IX-a alături de CS Fly OC Constanța, ACS Baller București și gazdele CSM 2007 Focșani.
Programul meciurilor de la Focșani:

  • Sâmbătă, 2 aprilie:
    • ora 09.30: ACS U-BT 2 Cluj-Napoca – CSM 2007 Focșani
    • ora 11.30: CS Fly OC Constanța – ACS Baller București
    • ora 17.00: ACS Baller București – ACS U-BT 2 Cluj-Napoca
    • ora 19.00: CSM 2007 Focșani – CS Fly OC Constanța
  • Duminică, 3 aprilie:
    • ora 09.00: CS Fly OC Constanța – ACS U-BT 2 Cluj-Napoca
    • ora 11.00: CSM 2007 București – ACS Baller București

ACS U-BT 3 Cluj-Napoca va organiza turneul Grupei a XI-a și va juca cu LPS Viitorul Pitești, ACS Pantera Baschet Ploiești și ACSB Șoimii Albi București. Meciurile vor avea loc în BT Arena B.
Programul meciurilor de la Cluj:

  • Sâmbătă, 2 aprilie:
    • ora 10.00: ACSB Șoimii Albi București – ACS U-BT 3 Cluj-Napoca
    • ora 12.00: ACS Pantera Baschet Ploiești – LPS Viitorul Pitești
    • ora 17.00: ACS U-BT 3 Cluj-Napoca – ACS Pantera Baschet Ploiești
    • ora 19.00: LPS Viitorul Pitești – ACSB Șoimii Albi București
  • Duminică, 3 aprilie:
    • ora 09.00: ACS Pantera Baschet Ploiești – ACSB Șoimii Albi București
    • ora 11.00: ACS U-BT 3 Cluj-Napoca – LPS Viitorul Pitești

SISTEM COMPETIȚIONAL JUNIORI
Click pentru sistemul de desfășurare a competițiilor în Campionatele Naționale de Juniori 2022-2023

Urmărește-ne pe Facebook

Categorii


TAG CLOUD

3x3 ajb cluj ajb trophy arbitri baby cepoi domocos dumitrescu EYBL Featured federatia romana de baschet foto jr. ajb trophy Jr. NBA kuti L.A. Baschet la baschet lapi dej lapuste liga I mini nbs richard România servus baschet smart sr. ajb trophy u-banca transilvania u-bt u14 U15 u16 u19 under 12 under 13 under 14 under 15 under 16 under 17 under 18 under 19 under 20 under 23 universitatea viitorul

More in Baschet de performanță