Connect with us

Baschet de performanță

U13: Locațiile și programul turneului 4

Clujul și Sibiul vor găzdui jocurile echipelor clujene.

FOTO: SMART Basketball / Facebook

U13: Locațiile și programul turneului 4

UPDATE: Programul turneului de la Sibiu a suferit modificări, mai jos poate fi consultată varianta finală.


La acest final de săptămână va avea loc Turneul 4 al Campionatului Național Under 13, atât la masculin, cât și la feminin. Clujul va găzdui două turnee, unul de băieți și unul de fete, iar la Sibiu vor evolua celelalte două echipe de la masculin.

La feminin, ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca va organiza turneul Grupei 1, din are fac parte si celelalte două reprezentante ale județului Cluj la această categorie, LAPI Dej și ACS Napoca Baschet School Cluj-Napoca, alături de CSȘ Sibiu.

Meciurile vor avea loc sâmbătă și duminică în BTarena B, după următorul program:

  • Sâmbătă, 19 februarie:
    • ora 10.15: CSȘ Sibiu – ACS Napoca Baschet School Cluj-Napoca
    • ora 13.45: LAPI Dej – ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca
    • ora 17.00: ACS Napoca Baschet School Cluj-Napoca – LAPI Dej
    • ora 19.00: ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca – CSȘ Sibiu
  • Duminică, 20 februarie:
    • ora 09.00: CSȘ Sibiu – LAPI Dej
    • ora 11.00: ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca – ACS Napoca Baschet School Cluj-Napoca

La masculin, ACS U-BT 3 Cluj-Napoca va organiza turneul din Grupa a 10-a. Meciurile vor avea loc tot în BTarena B, vineri  și sâmbătă.

Programul meciurilor din grupa a 10-a:

  • Vineri, 18 februarie:
    • ora 18.00: LPS Bihorul CSM Oradea – ACS U-BT 3 Cluj-Napoca
  • Sâmbătă, 19 februarie:
    • ora 08.30: ACS Transilvania Brașov – LPS Bihorul CSM Oradea
    • ora 12.00 ACS U-BT 3 Cluj-Napoca – ACS Transilvania Brașov

La Sibiu se va desfășura turneul Grupei a 3-a, acolo unde ACS U-BT 1 Cluj-Napoca și ACS U-BT 2 Cluj-Napoca vor evolua împotriva formațiilor CSȘ Brașovia Brașov și ABC CSU Sibiu.

Iată programul meciurilor de la Sibiu:

  • Sâmbătă, 19 februarie:
    • ora 10.00: ABC CSU Sibiu – ACS U-BT 2 Cluj-Napoca
    • ora 12.00: ACS U-BT 1 Cluj-Napoca – CSS Brașovia Brașov
    • ora 17.00: ACS U-BT 2 Cluj-Napoca – ACS U-BT 1 Cluj-Napoca
    • ora 19.00: CSS Brașovia Brașov – ABC CSU Sibiu
  • Duminică, 20 februarie:
    • ora 08.00: CSS Brașovia Brașov – ACS U-BT 2 Cluj-Napoca
    • ora 10.00: ABC CSU Sibiu – ACS U-BT 1 Cluj-Napoca
  • Sâmbătă, 19.02.2022
    • 10:00 ABC CSU Sibiu-UBT 1 Cluj-Napoca
    • 12:00 CSȘ Brașovia -UBT 2 Cluj-Napoca
    • 17:00 CSȘ Brașovia -UBT 1 Cluj-Napoca
    • 19:00 ABC CSU Sibiu-UBT 2 Cluj-Napoca
  • Duminica, 20.02.2022
    • 08:30 UBT 1 Cluj-Napoca – UBT 2 Cluj-Napoca
    • 10:30 ABC CSU Sibiu – CSȘ Brașovia

La finalul acestor turnee, vom afla echipele calificate în Top 16 (feminin) și Top 24 (masculin), conform sistemului competițional detaliat aici.

SISTEM COMPETIȚIONAL JUNIORI
Click pentru sistemul de desfășurare a competițiilor în Campionatele Naționale de Juniori 2022-2023

Urmărește-ne pe Facebook

Categorii


TAG CLOUD

3x3 ajb cluj ajb trophy arbitri baby cepoi domocos dumitrescu EYBL Featured federatia romana de baschet foto jr. ajb trophy Jr. NBA kuti L.A. Baschet la baschet lapi dej lapuste liga I mini nbs richard România servus baschet smart sr. ajb trophy u-banca transilvania u-bt u14 U15 u16 u19 under 12 under 13 under 14 under 15 under 16 under 17 under 18 under 19 under 20 under 23 universitatea viitorul

More in Baschet de performanță