Connect with us

Baschet de performanță

Babybaschet: Opt echipe clujene, la Costinești

Județul Cluj trimite opt echipe la Festivalul Național de Babybaschet de la Costinești.

FOTO: frbaschet.ro

Babybaschet: Opt echipe clujene, la Costinești

Federația Română de Baschet a anunțat componența grupelor pentru Festivalul de Babybaschet de la Costinești, ce se va desfășura în perioada 13-18 iunie.

La feminin, s-au înscris în total 24 de echipe, iar la masculin 80 de echipe. Județul Cluj are nu mai puțin de 8 echipe în competiție, patru la masculin și tot atâtea la feminin.

Iata componența grupelor la feminin:

  • Grupa 1: ACS Smart Basketball Team Cluj Albastru, ACS Napoca Baschet School Cluj-Napoca, ACS Gladius Lucky Dragons Târgu Mureș, CSS Craiova Alb, ABC Leii București, CS Crisul Oradea, CSS Alexandria, ACS Champions București-Craiova, ACS Vilis București, LPS Galați, CSS Sibiu 2, ACS Deceneu Tulcea.
  • Grupa 2: ACS Smart Basketball Team Cluj Gri, LPS LA Baschet Cluj-Napoca, ACS Dan Dacian București, LPS Alba Iulia, CSS Sfantu Gheorghe, CSS Sibiu 1, CS Olimpia București, CSS Nr 6 București, CSS Craiova Albastru, ABC Laguna București, CS Activ Prahova Ploiești, ACS Sporting Tigers Vaslui.

Componența grupelor la masculin:

  • Grupa 3: ACS U-BT Cluj-Napoca Gri, ASBC Valbon Arad, ABC Slam București Alb, ACS Dan Dacian București Negru, ACS Toyin Constanța, CS Tonika Pucioasa, ACS Baschet Star Oradea 2, LPS Târgu Mureș, CSS Tulcea.
  • Grupa 4: ACS U-BT Cluj-Napoca Rosu, ACS Baschet Star Oradea 1, ABC CSU Sibiu 1, CSS Craiova, CS Fly OC Constanța, ABC Athletic Constanța, ACS Primo Megaball Pitești Portocaliu, ACS Kids Tâmpa Brașov, CSS Giurgiu, ACS Dan Dacian București Galben.
  • Grupa 5: ACS U-BT Cluj-Napoca Alb, ABC Laguna București Negru, ACS Alpha Sport Team Sibiu, ACS Dan Dacian București Turcoaz, ACS Primo Megaball Negru Pitești, ABC Play București Alb, ACS Cristina Ciocan Reșița, ACS Cormoran Constanța, CSM Ploiești 2, ACS Genial Baschet 22 București.
  • Grupa 8: ACS U-BT Cluj-Napoca Negru, ACS Vilis București, ABC CSU Sibiu 2, CSO Voluntari, CSS Alexandria, CS Steaua Magic București Galben, ACS Dan Dacian București Albastru, ACS Templiers Academy Galați 1, ACS Premium Sibiu.

Vom reveni cu programul meciurilor și sistemul de desfășurare.

SISTEM COMPETIȚIONAL JUNIORI
Click pentru sistemul de desfășurare a competițiilor în Campionatele Naționale de Juniori 2022-2023

Urmărește-ne pe Facebook

Categorii


TAG CLOUD

3x3 ajb trophy all4basket arbitri baby cepoi cupa romaniei domocos dumitrescu EYBL Featured federatia romana de baschet flavius lapuste foto jr. ajb trophy Jr. NBA L.A. Baschet lapi dej lapuste liga I mini nbs România servus baschet smart sr. ajb trophy sucala u-banca transilvania u-bt u14 U15 u16 u19 under 12 under 13 under 14 under 15 under 16 under 17 under 18 under 19 under 20 under 23 universitatea viitorul

More in Baschet de performanță