Connect with us

Baschet de performanță

U14: Programul meciurilor de la Cluj și Sibiu

Smart Basketball Team și U-BT Cluj-Napoca sunt gazde, în timp ce LAPI Dej merge la Sibiu.

U14: Programul meciurilor de la Cluj și Sibiu

Campionatul Național Under 14 a ajuns la Faza a III-a, respectiv turneele cu numărul 5 și 6.

În cadrul competiției feminine, ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca va organiza turneul 5 al Grupei a III-a, adversare fiind CSȘ Bega Timișoara, CSM Târgu Jiu și ACS Dan Dacian București.

Programul meciurilor din sala de sport a Școlii Gimnaziale ”Ion Agârbiceanu” din cartierul Mărăști:

  • Sâmbătă, 19 martie:
    • ora 09.00: ACS Dan Dacian București – CSM Târgu Jiu
    • ora 11.30: ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca – CSȘ Bega Timișoara
    • ora 16.00: CSȘ Bega Timișoara – ACS Dan Dacian București
    • ora 18.30: CSM Târgu Jiu – ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca
  • Duminică, 20 martie:
    • ora 09.00: ACS Dan Dacian București – ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca
    • ora 11.00: CSȘ Bega Timișoara – CSM Târgu Jiu

Cealaltă echipă feminină clujeană, LAPI Dej, se va deplasa la Sibiu pentru meciurile din Grupa IV-a, urmând să joace împotriva echipelor CS Olimpia București, CSȘ Sfântu Gheorghe și ABC CSU Sibiu.
Programul meciurilor:

  • Sâmbătă, 19 martie (Sala Șura Mică)
    • ora 12:30 CSȘ Sfântu Gheorghe – CS Olimpia București
    • ora 14:30 LAPI Dej – ABC CSU Sibiu
    • ora 18:30 ABC CSU Sibiu – CS Olimpia București
    • ora 20:00 LAPI Dej – CSȘ Sfantu Gheorghe
  • Duminică, 20 martie
    • ora 13:00 Olimpia București – Lapi Dej (Sala Șura Mică)
    • ora 13:00 ABC CSU Sibiu – CSȘ Sfântu Gheorghe (Sala CSȘ Sibiu)

La masculin, ACS U-BT Cluj-Napoca va organiza Turneul Grupei I, din care mai fac parte formațiile ACS StoMart Iași, ACS Alpha Sport Team Sibiu și ACS Phoenix Suceava.

Programul meciurilor din BT Arena B:

  • Sâmbătă, 19 martie:
    • ora 09.00: ACS Stomart Iași – ACS Phoenix Suceava
    • ora 11.00: ACS U-BT Cluj-Napoca – ACS Alpha Team Sport Sibiu
    • ora 17.00: ACS Alpha Sport Team Sibiu – ACS Stomart Iași
    • ora 19.00: ACS Phoenix Suceava – ACS U-BT Cluj-Napoca
  • Duminică, 20 martie:
    • ora 09.00: ACS Phoenix Suceava – ACS Alpha Team Sport Sibiu
    • ora 11.00: ACS U-BT Cluj-Napoca – ACS Stomart Iași

Turneul cu numărul 6, în fapt retururile meciurilor din Turneul 5, va avea loc în perioada 15-16 aprilie.

SISTEM COMPETIȚIONAL JUNIORI
Click pentru sistemul de desfășurare a competițiilor în Campionatele Naționale de Juniori 2022-2023

Urmărește-ne pe Facebook

Categorii


TAG CLOUD

3x3 ajb cluj ajb trophy arbitri baby cepoi domocos dumitrescu EYBL Featured federatia romana de baschet foto jr. ajb trophy Jr. NBA kuti L.A. Baschet la baschet lapi dej lapuste liga I mini nbs richard România servus baschet smart sr. ajb trophy u-banca transilvania u-bt u14 U15 u16 u19 under 12 under 13 under 14 under 15 under 16 under 17 under 18 under 19 under 20 under 23 universitatea viitorul

More in Baschet de performanță