Connect with us

Baschet de performanță

U14: Primele Turnee Semifinale

Echipele clujene vor juca la Alexandria, Baia Mare și Cluj-Napoca.

U14: Primele Turnee Semifinale

Programul  primelor meciuri din cadrul Fazei Semifinale a Campionatului Național Under 14, atât la masculin cât și la feminin, a fost stabilit.

În întrecerea fetelor, cele două echipe clujene înscrise vor evolua în capete opuse ale țării. Dacă ACS Smart Basketball Team evoluează în Grupa Valorică A (Grupa 1) și se deplasează la Alexandria, fetele de la CS Universitatea joacă în Grupa Valorică B (Grupa 3) și vor merge la Baia Mare.

Așadar, CSȘ Alexandria organizează jocurile Grupei 1, din care mai fac parte, pe lângă cele două echipe, formațiile CSȘ Sibiu, CSM Târgu Jiu, CSȘ Gloria Valbon Arad și CSM București. În cadrul acestui turneu, clujencele vor da piept cu echipa din capitală, cu arădencele și cu sibiencele.

Iată programul jocurilor din Sala Polivalentă din Alexandria:

  • Sâmbătă, 28 ianurie:
    • 09.00: CSM Bucureşti – ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca
    • 11:00 CSȘ Alexandria – CSȘ Sibiu
    • 13:00 CSȘ Gloria Valbon Arad – CSM Târgu Jiu
    • 16:00 CSȘ Sibiu – CSM București
    • 18.00: ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca – CSȘ Gloria Valbon Arad
    • 20:00 CSM Târgu Jiu – CSȘ Alexandria
  • Duminică, 29 ianurie:
    • 09.00:CSȘ Sibiu – ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca
    • 11:00 CSȘ Alexandria – CSȘ Gloria Valbon Arad
    • 13:00 CSM București – CSM Târgu Jiu

Celelalte fete din Cluj, de la CS Universitatea, vor juca la sala de sport a Colegiului Economic ”Nicolae Titulescu din Baia Mare, în organizarea ACS Wildcats, după cum urmează:

  • Sâmbătă, 28 ianuarie:
    • 09:30 ACS Wildcats Baia Mare – CS Câmpina
    • 11:30 LT Lucian Blaga Reghin – CS Universitatea Cluj
    • 16:30 CS Câmpina – LT Lucian Blaga Reghin
    • 18:30 CS Universitatea Cluj-Napoca – ACS Wildcats Baia Mare
  • Duminică, 29 ianuarie:
    • 09:00 CS Câmpina – CS Universitatea Cluj
    • 11:00 LT Lucian Blaga Reghin – ACS Wildcats Baia Mare

În competiția masculină, ACS U-BT va găzdui jocurile Grupei 1 din Grupa Valorică A, din care mai fac parte echipele CSM CSU Oradea, ABC Leii București, CSU Știința București, CSȘ Brașovia Brașov și CSM VSKM Târgu Mureș. Turneul se va disputa la BTarena, Sala B, după următorul program:

  • Sâmbătă, 28 ianuarie:
    • 09:00 CSM VSK Târgu Mureș – CSM CSU Oradea
    • 11:00 CSU Știința București – CSȘ Brașovia Brașov
    • 13:00 ACS U-BT Cluj-Napoca – ABC Leii București
    • 16:00 CSȘ Brașovia Brașov – CSM VSK Târgu Mureș
    • 18:00 ABC Leii București – CSU Știința București
    • 20:00 CSM CSU Oradea – ACS U-BT Cluj-Napoca
  • Duminică, 29 ianuarie:
    • 09:00 CSM VSK Târgu Mureș – ABC Leii București
    • 11:00 CSU Știința București – ACS U-BT Cluj-Napoca
    • 13:00 CSȘ Brașovia Brașov – CSM CSU Oradea

Faza semifinală se joacă sub forma a două turnee, iar cel de-al doilea se desfășoară în 10-12 februarie 2023.

În Grupa Valorică A, primele patru clasate în fiecare grupă avansează la Turneul Final (locurile 1-8), celelalte echipe urmând să joace în Grupa Valorică B pentru poziție în clasament.

SISTEM COMPETIȚIONAL JUNIORI
Click pentru sistemul de desfășurare a competițiilor în Campionatele Naționale de Juniori 2022-2023

Urmărește-ne pe Facebook

Categorii


TAG CLOUD

3x3 ajb trophy arbitri baby cepoi domocos dumitrescu EYBL Featured federatia romana de baschet foto jr. ajb trophy Jr. NBA jr ajb skills lapi lapi dej lapuste liga I mini nbs România servus baschet smart sr. ajb trophy u-banca transilvania u-bt u12 u13 u14 U15 u16 u17 u18 u19 under 12 under 13 under 14 under 15 under 16 under 17 under 18 under 19 under 20 universitatea viitorul

More in Baschet de performanță