Connect with us

Baschet de performanță

U13 masculin: Programul Turneelor Finale

ACS U-BT 1 și 2 Cluj-Napoca se pregătesc pentru ultimele meciuri din actuala stagiune.

U13 masculin: Programul Turneelor Finale

În perioada 4-8 mai se va desfășura, la Ploiești, Turneul Final 1 al Campionatului Național Under 13, masculin.

Clujul are o singură reprezentă calificată la Turneul Final 1, respectiv ACS U-BT 1 Cluj-Napoca.

Cele 12 echipe calificate au fost împărțite în 4 grupe astfel:

  • Grupa 1A: CSM CSU LPS Oradea, CSM Ploiești, ACS ID Îngerii Băniei Craiova
  • Grupa 1B: ACS Dan Dacian București, CSU Știința Slam A București, ACS Gladius Lucky Dragons Târgu Mureș
  • Grupa 1C: ACS U-BT 1 Cluj-Napoca, ABC Laguna Negru București,CSȘ Târgoviște
  • Grupa 1D: ACS StoMart Iași, ACS Alpha Sport Team Sibiu, ABC CSU Sibiu

Programul meciurilor din Sala Olimpia din Ploiești:

  • Miercuri 4 mai:
    • ora 09.00: CSM CSU LPS Oradea – ACS ID Îngerii Băniei Craiova
    • ora 11.00: ACS Dan Dacian București – ACS Gladius Lucky Dragons Târgu Mureș
    • ora 13.00: ACS U-BT 1 Cluj-Napoca – CSȘ Târgoviște
    • ora 15.00: ACS StoMart Iași – ABC CSU Sibiu
    • ora 17.00: CSM Ploiești – ACS ID Îngerii Băniei Craiova
    • ora 19.00: CSU Știința Slam A București – ACS Gladius Lucky Dragons Târgu Mureș
  • Joi, 5 mai:
    • ora 09.00: ABC Laguna Negru București – CSȘ Târgoviște
    • ora 11.00: ACS Alpha Sport Team Sibiu – ABC CSU Sibiu
    • ora 13.00: ACS Dan Dacian București – CSU Știința Slam A București
    • ora 15.00: CSM CSU LPS Oradea – CSM Ploiești
    • ora 17.00: ACS U-BT 1 Cluj-Napoca – ABC Laguna Negru București
    • ora 19.00: ACS StoMart Iași – ACS Alpha Sport Team Sibiu

Vineri, sâmbătă și duminică se vor juca meciurile în funcție de pozițiile în clasament după faza grupelor.

În aceeași perioadă are loc, la Baia Mare, Turneul Final 2 al Campionatului Național Under 13 masculin, care va stabili ordinea în clasament pentru locurile 13-24. Echipele participante au fost împărțite în patru grupe de câte trei, după cum urmează:

  • Grupa 2A: ACS Isports Ploiești, ACS WildCats Baia Mare, ABC Laguna Alb București
  • Grupa 2B: ABC Leii București, ACS Champions București – Craiova, ACS Transilvania Brașov*
  • Grupa 2C: ACS U-BT 2 Cluj-Napoca, CSȘ Brașovia Brașov, CS MP Sport -SCM Timișoara
  • Grupa 2D: ACS Primo Megaball Pitești, ACS Axiopolis Sport Cernavodă, CS Dinamo CSȘ 6 București*
    * echipele tăiate nu participă la acest turneu

Programul meciurilor:

  • Miercuri, 4 mai:
    • 10:00 CSȘ Brașovia Brașov – ACS U-BT 2 Cluj-Napoca
    • 12:00 ACS Isports Ploiești – ABC Laguna Alb București
    • 17:00 ACS CS MP Sport Timișoara – U-BT 2 Cluj-Napoca
    • 19:00 ACS WildCats Baia Mare – ABC Laguna Alb București
  • Joi, 5 mai
    • 09:30 ACS Isports Ploiești – ACS WildCats Baia Mare
    • 11:30 ABC Leii București – ACS Champions București-Craiova
    • 13:30 CSȘ Brașovia Brașov – CS MP Sport Timișoara
    • 15:30 ACS Primo Megaball Pitești – CS Axiopolis Cernavodă

Vineri, sâmbătă și duminică se vor juca meciurile în funcție de pozițiile în clasament după faza grupelor.

Cea de-a treia echipă clujeană înscrisă în campionat, ACS U-BT 3 Cluj-Napoca, a încheiat stagiunea pe locul 28 din 46 de echipe înscrise.

SISTEM COMPETIȚIONAL JUNIORI
Click pentru sistemul de desfășurare a competițiilor în Campionatele Naționale de Juniori 2022-2023

Urmărește-ne pe Facebook

Categorii


TAG CLOUD

3x3 ajb trophy all4basket arbitri baby cepoi cupa romaniei domocos dumitrescu EYBL Featured federatia romana de baschet flavius lapuste foto jr. ajb trophy Jr. NBA L.A. Baschet lapi dej lapuste liga I mini nbs România servus baschet smart sr. ajb trophy sucala u-banca transilvania u-bt u14 U15 u16 u19 under 12 under 13 under 14 under 15 under 16 under 17 under 18 under 19 under 20 under 23 universitatea viitorul

More in Baschet de performanță