Connect with us

Baschet de performanță

U13: Jocuri devansate

Turneul 6 se desfășoară decalat pentru aproape toate grupele, datorită sărbătorilor.

FOTO: Manases Sandor / u-bt.basketball

U13: Jocuri devansate

Meciurile din cadrul Turneelor cu numărul 6 ale juniorilor Under 13, atât masculin, cât și feminin, au fost decalate cu câteva zile cu acordul reciproc al echipelor, pentru a permite sportivilor să își petreacă sărbătorile prilejuite de Paștele ortodox alături de familii.

Programate inițial pentru 22 și 23 aprilie, meciurile se vor disputa cu câteva zile mai devreme.

La feminin, ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca se va deplasa la București pentru meciurile retur din Grupa I, găzduite de CS Olimpia în Sala ”Octavian Dimofte” din capitală.

Programul meciurilor:

  • Miercuri, 20 aprilie
    • 10:00 CSȘ Ploiești – ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca
    • 12:00 CS Olimpia București – CSȘ Alexandria
    • 17:00 CSȘ Alexandria – CSȘ Ploiești
    • 19:00 ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca – CS Olimpia București
  • Joi, 21 aprilie
    • 10:00 CSȘ Alexandria – ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca
    • 12:00 CSȘ Ploiești – CS Olimpia București

Înainte de aceste ultime meciuri, grupa este condusă de CSȘ Alexandria 3 victorii/ 0 înfrângeri, ACS Smart Basketball Team Cluj-Napoca 2/1, CS Olimpia București 1/2 și CSȘ Ploiești 0/3.

ACS Napoca Baschet School Cluj-Napoca va organiza meciurile Grupei II la sala de sport a Școlii Gimnaziale ”Ion Agârbiceanu” din cartierul Mărăști, conform programului:

  • Miercuri, 20 aprilie
    • 10:00 Sportul Studențesc București – ACS Napoca Baschet School
    • 12:00 ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe – ACS Rookies Oradea
    • 16:30 ACS Napoca Baschet School – ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe
    • 19:00 ACS Rookies Oradea – Sportul Studențesc București
  • Joi, 21 aprilie
    • 09:00 ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe – Sportul Studențesc București
    • 11:00 ACS Napoca Baschet School – CS Olimpia București

În clasament pe primul loc se află ACS Rookies Oradea 3/0, ACS Napoca Baschet School Cluj-Napoca 2/1, Sportul Studențesc 1/2, ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe 0/3.

LAPI Dej va organiza turneul Grupei VI, formată din doar trei echipe: CN Mihai Eminescu Oradea 2/0, LAPI Dej 1/1 și ACS WildCats Baia Mare 0/2. Programul meciurilor:

  • Miercuri, 20 aprilie
    • 17:00 CN Mihai Eminescu Oradea – LAPI Dej
  • Joi, 21 aprilie
    • 10:30 ACS Wildcats Baia Mare – CN Mihai Eminescu Oradea
    • 15:30 LAPI Dej – ACS Wildcats Baia Mare

La masculin, ACS U-BT 1 Cluj-Napoca va organiza turneul Grupei III, la Sala B a BTarena, după următorul desfășurător:

  • Miercuri, 20 aprilie
    • 09:00 CSȘ Brașovia Brașov – ACS U-BT 1 Cluj-Napoca
    • 11:00 ACS ID Îngerii Băniei Craiova – CSM Galați
    • 16:00 ACS U-BT 1 Cluj-Napoca – ACS ID Îngerii Băniei Craiova
    • 18:00 CSM Galați – CSȘ Brașovia Brașov
  • Joi, 21 aprilie
    • 09:00 CSM Galați – ACS U-BT 1 Cluj-Napoca
    • 11:00 CSȘ Brașovia Brașov – ACS ID Îngerii Băniei Craiova

În clasament conduce ACS U-BT 1 Cluj-Napoca 3/0, CSȘ Brașovia Brașov 2/1, ACS ID Îngerii Băniei Craiova 1/2, CSM Galați 0/3.

ACS U-BT 2 Cluj-Napoca se va deplasa la Constanța pentru meciurile Grupei IX, turneul urmând să se desfășoare conform programării inițiale, adică în 22 și 23 aprilie, după cum urmează:

  • Vineri, 22 aprilie
    • 09:30 ACS U-BT 2 Cluj-Napoca – CSM 2007 Focșani
    • 11:30 Fly OC Constanța – ACS Baller București
    • 17:00 ACS Baller București – ACS U-BT 2 Cluj-Napoca
    • 19:00 CSM 2007 Focșani – Fly OC Constanța
  • Sâmbătă, 23 aprilie
    • 09:00 Fly OC Constanța – ACS U-BT 2 Cluj-Napoca
    • 11:00 CSM 2007 Focșani – ACS Baller București

Grupă condusă de formația clujeană, cu 3 victorii și 0 înfrângeri, urmată de CS Fly OC Constanța 2/1, CSM 2007 Focșani 1/2, ACS Baller București. Jocurile se desfășoară după cum urmează:
Miercuri

ACS U-BT 3 Cluj-Napoca va merge la București pentru meciurile Grupei XI.

  • Joi, 21 aprilie
    • 18:30 ACS U-BT 3 Cluj-Napoca – LPS Viitorul Pitești
  • Vineri, 22 aprilie
    • 09:30 ACSB Șoimii Albi București – ACS U-BT 3 Cluj-Napoca
    • 12:00 LPS Viitorul Pitești – ACSB Șoimii Albi București

Echipa clujeană conduce în clasament, cu 2 victorii din tot atâtea meciuri, urmată de LPS Viitorul Pitești și ACS Șoimii Albi București.

SISTEM COMPETIȚIONAL JUNIORI
Click pentru sistemul de desfășurare a competițiilor în Campionatele Naționale de Juniori 2022-2023

Urmărește-ne pe Facebook

Categorii


TAG CLOUD

3x3 ajb cluj ajb trophy arbitri baby cepoi domocos dumitrescu EYBL Featured federatia romana de baschet foto jr. ajb trophy Jr. NBA kuti L.A. Baschet la baschet lapi dej lapuste liga I mini nbs richard România servus baschet smart sr. ajb trophy u-banca transilvania u-bt u14 U15 u16 u19 under 12 under 13 under 14 under 15 under 16 under 17 under 18 under 19 under 20 under 23 universitatea viitorul

More in Baschet de performanță